Nejčastější otázky |
![]() |
![]() |
![]() |
Otázka: Mohu používat dřevěné pelety pro topení v normálních kamnech? Odpověď: Pro každá kamna či kotel vždy používejte předepsané palivo! Důležitá je ekonomika provozu, a nejlepšího poměru cena-výkon dosáhnete jen ve spotřebiči tomu určeném.
Otázka: Jsou peletky vhodné pro vytápění rodinných domů?
Otázka: Existuje ověřený návod pro výpočet potřebné zásoby dřevěných pelet pro vytápění rodinného domku? Jde mi především o ekonomickou výhodnost nákupu (i s ohledem na cenu mimo sezónu, sezónnost vytápění, dostupnost na trhu v topné sezóně) Odpověď: Pro standardní rodinný dům doporučujeme 6 až 8 tun.
Otázka: Rozhodl jsem se začít topit dřevěnými peletami. Vím, že je celá řada výrobců, ale jak poznám kvalitní dřevěné pelety? Jak posuzovat jejich přednosti, kvalitu, rozdíly a výhody. Podle čeho se mám orientovat? Odpověď: Rostlinné pelety mají nížší výhřevnost a vyšší popelnatost. To jsou dva hlavní problémy při spalování. Další nevýhodou je i značná spékavost popela u rostlinných pelet, která zapříčiňuje zanesení hořáku kotle a znemožní hoření. Peletky LUKAPELET jsou extra čisté, bílé dřevní peletky! Otázka: Podle dostupných informací zbyde po spálení pelet velmi málo popela. Jaké je cca toto množství a jak je vhodně s popelem naložit? Odpověď: Dřevní peleta má opravdu zanedbatelný obsah popela (Peletky LUKAPELET jsou extra čisté, bílé dřevní peletky – obsah popela max. 0,3 %) Je to velmi komfortní způsob topení. Pelety se vyrábějí z čistých hoblin bez kůry a bez jakýchkoliv chemických pojiv. Proto i zbytkový popel nemusí skončit v popelnici, ale jako organické hnojivo které obsahuje důležité stopové prvky.
Otázka: Jak je to prosím se skladovatelností pelet, jakou roli hraje voda a vlhkost? Odpověď: Vysoká vlhkost může negativně ovlivnit kvalitu dřevěných pelet. Skladujte v suchém prostředí! Není vhodné skladovat pelety déle než 2 roky, zejména při nesprávném skladování mohou do sebe absorbovat vlhkost. |